wie zijn wij
voor wie werken wij?
workshops
 
 

Topaze levert decors voor festivals, dance events, bands, dj's en bedrijfsevenementen.

In eigen atelier ontwerpt en produceert Topaze doeken en inflatables. Je kunt zowel uit voorraad huren als iets in opdracht laten maken. Je kunt kiezen uit honderden beschilderde doeken en tientallen inflatables. Deze zijn direct uit voorraad leverbaar. Op deze site kun je een pakket van doeken en inflatables samenstellen die passen bij het thema van jouw feest. Topaze design wordt ook toegepast op accessoires en is in diverse winkels te koop.
 

Volg een supercusus bij de PRO's in ons werkatelier in Den Haag!

  atom01 people37 blackandwhite04 tigra73.jpg dolphins cat01 bubble01 inflatable

VERS

topaze
 
STICHTING TOPAZE

Stichting Topaze legt zichop het bedenken van concepten voor maatschappelijke projecten met kunst.

TopazeWORKSHOPS!
In het nieuwe werkatelier van Topaze in het centrum van Den Haag, kun je deelnemen aan verschillende workshops.

Formaat doeken.
Topaze breidt de voorraad beschilderde doeken uit: 1meter x 1meter. Dit formaat is handig voor balustrades en lage ruimtes, en heel geschikt voor je eigen huis. De doeken zijn te huur vanaf € 17,50 en te koop vanaf € 150,- (ex. btw).
AGENDA
20-04-2010 expositie kunstproject jongeren en senioren uit de stationsbuurt 9 tm 12 juni The Hague Jazz World Forum Den Haag
18 tm 28 mei beeldende workshops op diverse scholen in het thema van The Hague Jazz 22 tm 25 juni beeldende workshops Huygens in beeld in de stationsbuurt Den Haag

ConstantijnHuygens juni 2010

Topaze en The Hague Jazz

Topaze is volop aanwezig op The Hague Jazz! Overal sieren kleurrijke inflatables en grote schilderingen het festival. Dit jaar doen we niet alleen de aankleding maar zijn we voor het festival ook volop bezig met 2 projecten “Use your skills to re-use!!!” en “Remember....

The Hague Jazz werkt samen met Topaze voor de aankleding van het festival.

Sinds de start van het festival sieren grote kleurrijke schilderingen en grote inflatables het festival. De trompet in in de entreehal al enige jaren een grote blikvanger. Nieuw zijn dit jaar 2 kleinere tompetten te zien bij de podia van de Billy en de A-train.

Topaze is een collectief van 3 kunstenaars gevestigd in Den Haag. Flop van Arkel, Coos de Bruijn en Vanja Treffers werken al meer dan 10 jaar samen.

Door het combineren van verschilllende achtergronden; fotografie, mode en ruimtelijk ontwerpen hebben ze een unieke eigentijdse kleurrijke stijl ontwikkeld. Daarnaast zijn de ontwerpers aktief als d.j., muzikant en lichttech.

Ontstaan in de underground club scene van de laat tachtiger jaren waren zij de eerste die de party atmosfeer visualiseerden. Al gauw wilden de grote evenementenbureau’s en artiesten samenwerken met Topaze.

Ontwerpen van Topaze waren te zien opfestivals als Lowlands festival. The Hague Jazz, Drum Rythm,Crossing Border en bij artiesten als Anouk, Krezip en Joss Stone.

Topaze is gespecialiseerd in het transformeren van elke ruimte, binnen of buiten, groot of klein. Ontwerpen zijn ook toegepast op lifestyleproducts en kleding. Recent worden de concepten van Topaze ook toegepast in kunstprojecten in stadsvernieuwingswijken, scholen en Topaze workshops.

Dit unieke bedrijf in het centrum van Den Haag dankt zijn succes aan de jarenlange vriendschap tussen de 3 ontwerpers.

Sinds 2009 heeft Topaze een plek op de Art-L-Y. Hier kun je de kunstenaars live in aktie zien en informatie krijgen over de projecten van Topaze.

Ook wordt de muziek verzorgt door Topaze en er gaat een verrassend optreden plaatsvinden.

USE YOUR SKILLS TO RE-USE !!!
hergebruik afval use it 4 re-use !!! & Miles Davis use your skills !!!

UYSkills

Het project “ Use your skills to re-use / Miles Davis is van start gegaan. Kunstenaars van Topaze werken samen met scholen aan kunstwerken die te zien zijn op het The Hague Jazz festival. Uitgangspunten zijn hergebruik en de artiest Miles Davis.

THJ wil aandacht geven aan een groene kant van het festival. Men wil bewuster met afval omgaan.THJ geeft materiaal aan Topaze, zoals niet gebruiktte cd´s die over zijn van eerdere publiciteits akties. In de workshops op de school gaan de artistieke medewerkers van Topaze met de jongeren aan de slag om van afval kunstwerken te maken. De objecten worden tentoongesteld op het THJ festival. Er komt een opening, waarbij de betrokken jongeren, hun familie en contacten van de school uitgenodigd worden. THJ heeft nog geen speciale activiteiten voor jongeren. Veel jongeren van praktijkscholen komen niet gauw op een festival zoals The Hague Jazz. Door dit project komt het festival in aanraking met jongeren en komen de jongeren een kijkje nemen op het festival.

De organisatie van THJ wil dit jaar meer aandacht vestigen op de bijzondere artiest Milles Davis. De kunstworkshops worden ook gebruikt om aandacht te geven aan deze artiest. Veel jongeren zullen hem, zijn kunst en muziek niet of nauwelijks kennen. Miles stond bekend om vernieuwing, zo heeft hij ook samengewerkt met diverse hip hop artiesten. Zijn kunst en muziekproject vormen een brug naar de jongeren.

De workshops zijn begonnen met een uitleg van de achtergrond van het project. Daarna is er van start gegaan met het vervaardigen van de kunstwerken. De leerlingen zijn begonnen met het schilderen van grote panelen en kleurrijke kleine schilderen. Vanaf donderdag 10 juni en tijdens het festival zijn de werken te zien in het World Forum. De leerlingen komen ook zelf het werk bekijken en krijgen de donderdag een korte rondleiding en uitleg over het festival door Ruud Wijkniet.

Dit project komt tot stand met medewerking van Steunfonds Madurodam, Fonds 1818, het Stanislascollege, prakrijkschool de Einder, The Hague Jazz en Stichting Topaze.

Project Remember...

remember

een cross-over project waarbij dans, kunst en muziek samen komen

Tijdens The Hague Jazz 2009 heeft een groep kunstenaars een live sessie gehouden. Het was een combinatie van een d.j. en live schilderen.

De combinatie van muziek & live schilderen ( in het thema van The Hague Jazz) was een verrassend succes. Spontaan voegden er zich dansers bij en onstond een nieuwe chemie.

Door het succes bedachten de initatiefnemers een concept met een combinatie van dans, muziek en streetart. Een nieuwe sprankelende cross-over vol improvisatie, waarbij verschillende disciplines samenkomen.

Inspiratiebron zijn de verschillende jazz en soul legendes.

Hun werk biedt nog altijd inspiratie aan ons als hedendaagse artiesten.

Topaze en Moyotribe zijn er van overtuigd dat dit project waarin dans, muziek en kunst op deze manier samen komen een nieuwe innoverende vorm is.

Op het The Hague jazz Festival zal het project voor het eerst plaatsvinden.

Legendes als Billy Holiday, Marvin Gaye, Curtis Mayfield, James Brown, Miriam Makeba, Michael Jackson en Guru leveren tot op de dag van vandaag inspiratie met hun muziek aan vele dansers, muzikanten en beeldende kunstenaars.

Door dit project wordt duidelijk hoe hun werk inspiratie biedt, in kunstwerken worden zij gevisualiseerd op hun muziek wordt gedanst.

Tijdens het The Hague Jazz is het “Remember... “project te zien in in de Bourbonstreet

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Extra info initatiefnemers

Stichting Topaze

De stichting heeft ten doel publiek te betrekken bij hedendaagse kunstvormen en kunstmanifestaties als mede het integreren van divers artistieke disciplines.

Dit doel wordt gerealiseerd door onder meer het organiseren van workshops, exposities,kunstprojecten en andere laagdrempelige activiteiten.

De stichting heeft een uitgebreid netwerk met kunstenaars,onderwijsinstellingen, welzijns- en jongeren organisaties.

De artistieke medewerkers hebben al jaren ervaring in het geven van beeldende kunst workshops aan bijzondere doelgroepen zoals de zgn. zorgjongeren in krachtwijken. Bij een festival wordt op een laagdrempelige manier kunst in aanraking gebracht met een groot publiek.

De kunstenaars van Topaze hebben op festivals gewerkt als Lowlands, North Sea Jazz, Haschiba, Kaschba, The Hague Jazz en voor artiesten als Anouk, Krezip, dj duo Wipneus en Pim en Postman. Zij hebben op diverse scholen ( praktijkschool IMC, de Einder, Prinsehage,ed) kunstprojecten gerealiseerd. Ook exposeren zij met regelmaat vrij werk( in bv Artifac, Lliys,en horecagelegenheden).

Moyo Tribe

In 2008 veranderde de Nederlandse Urban scene door Moyo Tribe (The Tribe) movement. De groep is in 2008 gevormd en bestond uit 6 mensen. In 2010 is de groep gegroeid naar nieuwe formaties, een grotere familie en meerdere internationale titels onder hun riem. Door de verschillende karakters en de multiculturele achtergrond van de familie stimuleren de individuele talent in deze familie elkaar tot het uiterste . Sinds 2008 is deze familie niet meer weg te denken uit de Nederlands danscene en een belangrijke factor in de groei van de Nederlandse Urban/ HipHop dansscene.

Hoe zou je deze groep beschrijven?
Funk- hiphop- house en- nujazz met een vleugje individuele creativiteit, dat aantoont dat dansen vanuit die ene bron komt; namelijk zelfexpressie, ziel, foundation (in inheemse term in1 gevat MOYO). Daarnaast een familie dat altijd cross-over zoekt met andere artistieke culturen als, sport, mode, design, video, teken/schilderkunst e.d.

Moyo Tribe slogan:

"Music is our foundation,
we will house you!"

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Contact gegevens project

Stichting Topaze kunst/muziek

Vanja Treffers info@topaze.net di t/mvrijdag 070-3651423

Stichting Moyotribe dansers

Leondro Vanenburg dro@moyotribe.nl 06-42675440

 

cjp korting
www.pardon.nl studio voor grafisch ontwerp en fotografie